SketchUp pluginy

Další kategorie:


SketchUp plugin: Tree Maker

Dnes si představíme další z řady zajímavých doplňků pro SketchUp. Řeč bude o pluginu Tree Maker ve verzi 1.10, který dovede vytvářet stromy, keře, květiny i travnaté plochy. To vše z předem připravených šablon. Podíváme se tedy, jaké má plugin výhody oproti modelům z 3D Warehouse a jak kvalitní výstupy můžeme očekávat. Oproti online dostupným modelům… Pokračovat ve čtení.

Publikováno: 26.3.2016, Autor: Lukáš

SketchUp plugin: Section Cut Face

Při řezání modelem ve SketchUpu se odhalují duté prostory zdí a stropů. To není úplně fajn, pokud chceme prezentovat pěkné a čisté řezy. Dnes si ukážeme způsob jak tyto elementy jednoduše začernit. Jako jednu z možností uvádím také plugin Section Cut Face, který si představíme hned po několika manuálních variantách. Existuje několik metod: Nástroj Layout V… Pokračovat ve čtení.

Publikováno: 15.3.2016, Autor: Lukáš

SketchUp plugin: Round Corner

Jak už napovídá název příspěvku, dnes bude řeč o pluginu, který dokáže zakulacovat rohy či hrany vašeho modelu. Jedná se o nepostradatelnou pomůcku, kterou můžete využít například při modelování nábytku – pohovek či postelí. SketchUp samozřejmě umožňuje zakulacovat rohy pomocí tradičních nástrojů, existuje však pohodlnější, rychlejší i kvalitnější cesta a tou je právě využití pluginu Round… Pokračovat ve čtení.

Publikováno: 10.3.2016, Autor: Lukáš

Pepakura Designer 3

Dnešní článek bych rád pojal jako takovou motivaci pro všechny, kteří mají rádi papírové skládanky. Dnes si totiž zkusíme vytvořit svou vlastní – bude nám k tomu stačit několik věcí: program SketchUp, Pepakura Designer 3, domácí tiskárna a tvrdší papír. Pepakura Designer umí rozložit virtuální model na kousky, přidat jim zuby pro jednoduché slepení a… Pokračovat ve čtení.

Publikováno: 23.2.2016, Autor: Lukáš


SketchUp plugin: Joint PushPull

Koncept vytahování a zatlačování stran hmot je jeden ze základních stavebních kamenů SketchUpu. Jediným omezením jsou nároky na tvar modelu se kterým pracujeme. V základu totiž SketchUp nabízí práci pouze s pravoúhlými modely. Naštěstí je tu k dispozici zdarma (registrace je za 15 dolarů) šikovný plugin Joint PushPull, který tuto funkci dále rozšiřuje i na zakřivené… Pokračovat ve čtení.

Publikováno: 12.2.2016, Autor: Lukáš

SketchUp Make: Load Error – problémy s načítáním pluginů

Po nedávné instalaci nové verze SketchUp Make jsem se setkal s chybou při načítání pluginů, které jsem stáhl z Extension Warehouse. Pluginy se v pořádku stáhly, ovládací panel byl viditelný ale bohužel nefunkční. Po restartu SketchUpu se objevila hláška Load Error, která byla dále podobně rozepsána pro každý z pluginů. Load Errors Error Loading File… Pokračovat ve čtení.

Publikováno: , Autor: Lukáš

SketchUp plugin: Instant Road

Jen málokdo by se chtěl trápit modelováním cest či silnic v terénu. V dnešním díle vám představím plugin Instant Road, který většinu práce udělá za vás. Plná verze pluginu je k dispozici za 25 dolarů, lze si však vystačit s free verzí, která má jen několik málo omezení. šířka cesty je omezena od 182 do… Pokračovat ve čtení.

Publikováno: 13.1.2016, Autor: Lukáš


SketchUp plugin: Make Faces

Jak už název napovídá, Make Faces je jednoduchý plugin, který po označení okrajů doplní chybějící plochy. Celý proces lze ovládat jedním tlačítkem. Stačí označit všechny okraje a v nabídce Tools vybrat položku Make Faces. Při tvorbě vizualizace je občas nutné vycházet z půdorysných podkladů například z AutoCADu ve formátu *.dwg. Důvod je jednoduchý, hodně to… Pokračovat ve čtení.

Publikováno: 18.12.2015, Autor: Lukáš