SketchUp plugin: Make Faces


Recenze

Jak už název napovídá, Make Faces je jednoduchý plugin, který po označení okrajů doplní chybějící plochy. Celý proces lze ovládat jedním tlačítkem. Stačí označit všechny okraje a v nabídce Tools vybrat položku Make Faces.

Při tvorbě vizualizace je občas nutné vycházet z půdorysných podkladů například z AutoCADu ve formátu *.dwg. Důvod je jednoduchý, hodně to usnadňuje práci a můžeme rovnou převádět model do 3D. Plugin Make Faces má tak své opodstatnění v případě importů, protože nemusíme obkreslovat všechny půdorysné plochy.

make-faces-druhy-pokus

Vzal jsem si proto z AutoCADu takový referenční půdorys, který jsem ponechal ve své výchozí podobě. Výkres obsahuje přibližně 18 hladin z nichž jsem vypnul kóty a podobné zbytečnosti, které při modelování nejsou důležité. I přes vypnutí se některé hladiny zobrazily, především bloky nadělaly pěknou paseku (použil jsem 2x Explode). Vykreslení proběhlo asi na 60%.

V druhém případě jsem vzal předchozí výkres a v AutoCADu vypnul hladiny a čáry zkopíroval do nového souboru. Zde jsem všechny hladiny sloučil do jedné a výkres pročistil v menu:Soubor – Pomůcky – Čisti, Čistit vše. Výsledek dopadl mnohem lépe. Vykreslení pak proběhlo téměř na 100%.

Stáhnout na smustard.com

S4u Make Face

Od napsání článku doba trochu pokročila, nově lze na Extension Warehouse stáhnout podobný plugin také pro SketchUp Make. Podle mého testování je doplněk S4u na mnohem lepší úrovni a vyplní 100% ploch i bez úprav hladin. A stačí k tomu pouze jediné tlačítko.

Stáhnout plugin na Extension Warehouse


Učíte se rádi nové věci? Zkuste online kurzy VímVíc.

guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments