SketchUp Make: Load Error – problémy s načítáním pluginů


Po nedávné instalaci nové verze SketchUp Make jsem se setkal s chybou při načítání pluginů, které jsem stáhl z Extension Warehouse. Pluginy se v pořádku stáhly, ovládací panel byl viditelný ale bohužel nefunkční. Po restartu SketchUpu se objevila hláška Load Error, která byla dále podobně rozepsána pro každý z pluginů.

Load Errors
Error Loading File C:/Users/Lukáš/AppData/Roaming/SketchUp/SketchUp 2016/SketchUp/Plugins/SoapSkinBubble/generateSoapSkinBubble.rbs
Failed to read RBE/RBS file.

load-error

Dlouho jsem hledal řešení tohoto problému, až jsem nakonec myslím nalezl řešení. Totiž z nějakého důvodu SketchUp neumí pracovat s cestami souborů ve kterých se objevují háčky a čárky. Jak tedy vidíte moje jméno v názvu účtu může být problém.

Jedno z krkolomných řešení, které jsem se dočetl na zahraničních fórech je změnit si ve Windows jméno účtu, případně si založit účet nový. Postupy se pak dost liší v závislosti na vaší verzi Windows. To jsem vyzkoušel a skutečně mám po problémech.

Pokud jste našli elegantnější řešení (přesun pluginů do jiné složky, změna cesty, patch), prosím podělte se o něj do komentářů.


Učíte se rádi nové věci? Zkuste online kurzy VímVíc.

guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments