AutoCAD Tipy a Triky


Tvorba vlastních šraf v AutoCADu

Tvorba vlastních šrafovacích vzorů se může zdát jako složitý proces, kterému se většina lidí bude chtít za každou cenu vyhnout. Nebudu to rozporovat :). Každý uživatel si většinou vystačí se základní škálou vzorů, případně jejich modifikacemi. Třeba je možné problém vyřešit změnou rotace, měřítka nebo jiným typem čáry jednoho ze základních vzorů. Možná stačí proložit… Pokračovat ve čtení.

Publikováno: 25.3.2016, Autor: Lukáš

5 častých problémů v AutoCADu

Zmizení příkazového řádku je častým problémem. Znovu jej lze zapnout stisknutím kombinace kláves ctrl + 9. Nevyužíváme však numerickou klávesnici, ale horní řadu kláves – tedy písmeno í. Při exportu do pdf nás může potkat tato hláška – Písmo Arial nelze najít nebo vytvořit. Některé znaky se nemusí správně zobrazit nebo vytisknout. Při bližším prohlédnutí výkresu často… Pokračovat ve čtení.

Publikováno: 10.3.2016, Autor: Lukáš

5 tipů pro efektivnější práci v AutoCADu

Nástroje oříznout a prodloužit jsou výbornou cestou, jak rychle a přesně rýsovat. Rohy zdí či okraje budou díky ořezání vždy naprosto přesné. Jen málo lidí však ví, že existují dva režimy pro práci s těmito nástroji. Prvním režimem je klasické ořezání a prodloužení. Tím mám na mysli, že nejdříve vyberete referenční úsečku, pomocí které ukrojíte… Pokračovat ve čtení.

Publikováno: 24.2.2016, Autor: Lukáš

Pravé tlačítko myši v AutoCADu

V druhém dílu seriálu o AutoCADu jsem se zmiňoval o využití pravého tlačítka myši. Dnes se trochu blíže podíváme na některá nastavení, která nám zásadním způsobem zvednou efektivitu. Co je však zásadnější, z naší strany to nebude vyžadovat moc návyků navíc. Pokud patříte mezi většinu uživatelů AutoCADu, nevyužíváte svou myš vlastně moc efektivně. Běžný uživatel… Pokračovat ve čtení.

Publikováno: 5.2.2016, Autor: Lukáš


Měřítko obrázku v AutoCADu

Při kreslení se můžete dostat do situace, kdy pro vás bude výhodné použít ve výkresu jako podklad obrázek. Může se jednat o mnoho případů, jedním z nejčastějších je digitalizace starších výkresů. Dnes si ukážeme, jak do AutoCADu obrázek vložit a jak jej dát rychle do měřítka. Před použitím obrázku je vhodné věnovat pár minut přípravě. Hlavním… Pokračovat ve čtení.

Publikováno: 8.1.2016, Autor: Lukáš