AutoCAD příkazy


Hromadný export více rozvržení do PDF

V pátém dílu seriálu o AutoCADu jsme si pověděli něco málo o tvorbě rozvržení a odesílání výkresu na tiskárnu či tvorbě PDF. Dnes se podíváme na případ, kdy je potřeba vykreslit desítku, nebo stovku rozvržení. Vykreslovat PDF postupně a následně pomocí nějakého softwaru všechny výstupy spojit do jednoho by mohla být práce na celé dopoledne. My si… Pokračovat ve čtení.

Publikováno: 1.5.2016, Autor: Lukáš

Těžiště a momenty setrvačnosti v AutoCADu

Pro stavaře je často důležité správně spočítat těžiště a momenty setrvačnosti určité plochy. Dělat však podobné výpočty ručně bývá otrava, v AutoCADu je to otázka několika okamžiků. Nejdříve je nutné nakreslit požadovaný průřez pomocí nástroje polyline (křivka). Obrazec musí být uzavřený. Já jsem si například vytvořil nosník ve tvaru písmene T.4 AutoCAD všechny parametry počítá od… Pokračovat ve čtení.

Publikováno: 10.3.2016, Autor: Lukáš

Změna orientace úsečky/křivky v AutoCADu

Dnes se podíváme na jednoduchý příkaz, kterým lze obrátit orientaci čáry nebo křivky. To může být žádoucí například v situaci, kde máme nakreslené inženýrské sítě a potřebujeme otočit jejich orientaci. V AutoCADu verze 2010 a vyšší to lze provést příkazem _reverse případně obrátit. Po napsání příkazu stačí kliknout na požadovanou úsečku a stisknout klávesu Enter. Tento příkaz jsem… Pokračovat ve čtení.

Publikováno: 2.1.2016, Autor: Lukáš