AutoCAD návod


AutoCAD návod 7.díl – Kóty

Dnes se podíváme na nepostradatelnou součást každého výkresu – kótování. Vytvoříme si kótovací styl a ukážeme si jeho podrobnější nastavení. Dále si předvedeme jak kóty využívat a jak s nimi rychle a efektivně pracovat. Povíme si také něco o vzhledu – jaké použít písmo a kterému se raději vyhnout. Kótovací styl ovlivňuje vzhled kót ve… Pokračovat ve čtení.

Publikováno: 26.3.2016, Autor: Lukáš

AutoCAD návod 6.díl – Práce s hladinami, vzhled výkresu

Jak jsem minule slíbil, dnes se podíváme na detailnější nastavení hladin. Vysvětlíme si, jakým způsobem s hladinami lépe a efektivněji pracovat. Aby to nebyla jen suchá teorie, na závěr přidám několik málo tipů pro kvalitnější vzhled výkresu a navážu tak na předchozí kapitolu o tvorbě výkresů. Hladiny jsou základem každého serióznějšího CAD programu. Když však dojde na… Pokračovat ve čtení.

Publikováno: , Autor: Lukáš

AutoCAD návod 5.díl – Tvorba výkresu a práce s rozvržením

V dnešním dílu se budeme zabývat jedním z nejdůležitějších a pro začátečníky jedním z nejpalčivějších témat. Povíme si, jak dát výkres na papír (například A3) v nějakém zcela konkrétním měřítku a vyexportujeme si pdf soubor. Využijeme přitom nástroje pro práci s rozvržením, která AutoCAD nabízí. Před samotným začátkem si znovu dovolím upozornit na jeden důležitý… Pokračovat ve čtení.

Publikováno: 19.3.2016, Autor: Lukáš

AutoCAD návod 4.díl – Režimy kreslení a další pomůcky

V minulém díle jsme trochu předběhli teorii a zkusili si nakreslit malý půdorys. Dnes se podíváme na další nástroje, které rýsování usnadňují. Budeme se bavit o režimech kreslení a dalších pomůckách, které upravují charakter rýsování. My jsme se už setkali s režimem orto, který zajišťuje kolmé rýsování – dnes se podíváme trochu dál a znalosti rozšíříme. Panel… Pokračovat ve čtení.

Publikováno: 18.3.2016, Autor: Lukáš


AutoCAD návod 3.díl – Začínáme rýsovat

Jak jsem slíbil, dnešní díl už bude trochu praktičtější a rozhodl jsem se ho pojmout jako takové naprosté minimum, které byste měli znát, abyste rychle nakreslili svůj první výkres. Výsledkem dnešního rychlokurzu by měl být malý půdorys koupelny. Řekneme si něco málo o kreslení v měřítku, základních nástrojích a hladinách. Kromě postupu jsem pro vás… Pokračovat ve čtení.

Publikováno: 1.3.2016, Autor: Lukáš

AutoCAD návod 2. díl – Nastavení uživatelského prostředí

Většina samouků se časem dostane do fáze, kdy začnou sami odhalovat své zlozvyky. Před několika lety jsem si tím prošel také. Pracně jsem odstraňoval většinu svých návyků, které jsem si jako začátečník nevědomky vytvořil. Mojí hlavní motivací byla větší efektivita práce při stejné rychlosti kreslení. To bohužel znamenalo návrat ke kořenům. Jak už jsem naznačoval… Pokračovat ve čtení.

Publikováno: 7.1.2016, Autor: Lukáš

AutoCAD návod: 1. díl – Úvod do AutoCADu

Milý čtenáři, o AutoCADu bylo napsáno už mnoho knih a příruček. Tloušťka publikací se s každou novou verzí podezřele zvětšuje a nechybí ani popisky s lákavými slovy – jako „mistrovství“ nebo „expert“. Většina začátečníků snadno nabude dojmu, že znalost všech funkcí a pojmů je pro efektivní práci klíčová, ale nic není vzdálenějšího pravdě.

Publikováno: 15.11.2013, Autor: Lukáš