Artlantis návod 1.díl – Proč zvolit Artlantis?


Renderování (také rendrování, rendering) je tvorba obrazu, který napodobuje reálný svět. Nutností pro celý proces je virtuální model objektu.

Na internetu můžete nalézt desítky renderovacích programů. Některé jsou kvalitnější, jiné méně. Jak už bývá zvykem, v záplavě různých nabídek je velmi obtížné se vyznat. Mnozí uživatelé se tak často vyptávají na jednu zásadní otázku: Jaký renderovací program je nejlepší?

Myslím, že spousta lidí hledá svatý grál. Software, který zvládne vytvořit fotorealistickou vizualizaci k nerozeznání od fotografie za krátký čas. Žádná taková skříňka do které vložíte model a ona vyhodí vyladěnou vizualizaci však neexistuje. Tvorba je hodně o zkoušení, hledání cest a učení se z vlastních chyb. A od samého začátku je dobré se smířit s tím, že konkrétních návodů je jako šafránu a nejsou vhodné pro všechny případy.

Odpověď je tedy velmi těžká. Stejní uživatelé totiž nedosahují stejných výsledků i když pracují v identickém programu. Naopak, vše je hodně o osobních preferencích, citu, stylu a vkusu.

Proč zvolit Artlantis?

Artlantis je podle mého názoru jeden z nejlepších programů na tvorbu vizualizací, co se týče poměru kvality, vynaloženého času a složitosti.

Každý si však musí sám utřídit priority a očekávání a podle nich vybírat software. Pro lepší představu jsem sestavil krátký výčet výhod a nevýhod.

Výhody:

  • Zajímavý poměr kvality, výkonu a času.
  • Jednoduché a názorné texturování modelu v reálném čase pomocí náhledového okna.
  • Možnost tvorby renderovaných průletů scénou či prezentačních videí.
  • Krátká doba učení, intuitivní ovládání. Vizualizaci dovede vytvořit i začátečník a to do několika hodin.
  • Kromě možnosti tvorby 3D vizualizací lze také tvořit renderované pohledy na fasády či situace.
  • Možnost importování modelu z široké řady modelovacích programů, včetně SketchUpu.

Nevýhody:

  • Pokud vyžadujete perfektní kvalitu výstupů na skutečně profesionální úrovni, Artlantis vám pravděpodobně nebude stačit. Tento nedostatek lze odbourat dobrou znalostí grafických programů.
  • Cena (Artlantis Studio 6 za 25900Kč), pak jsou tu samozřejmě další textury (shadery) a 3d modely stafáže, kterých je nedostatek a ty kvalitní je nutné zakoupit za nemalé peníze. Zajímavou alternativou zdarma může být například Kerkythea.

Učíte se rádi nové věci? Zkuste online kurzy VímVíc.

Zanechat komentář:

avatar